Apie turnyrą

Prie Šiaulių lauko teniso PIRAMIDĖ turnyro prisijungti galima bet kuriuo metu, turnyras vyksta visus metus!

Teniso PIRAMIDĖS taisyklės

1. Sąvokos

1.1. Teniso piramidės turnyras, kartu su savo taisyklėmis ir automatizuota / elektronine turnyro valdymo sistema, toliau vadinamas PIRAMIDE.

2. Teniso PIRAMIDĖS struktūra

2.1. Visi PIRAMIDĖS dalyviai suskirstomi į piramidės formos lentelę.

2.2. Kiekvienas žaidėjas PIRAMIDĖJE turi savo numerį, kuris automatiškai kinta priklausomai nuo varžybų rezultatų.

2.3. PIRAMIDĖ numeruojama nuo viršaus žemyn, didėjimo tvarka iš kairės pusės į dešinę.

2.4. Turnyro dalyviai gali kviesti žaidėjus, esančius toje pačioje PIRAMIDĖS eilutėje, kurioje yra pats žaidėjas į kairę pusę nuo jo, bei viena PIRAMIDĖS eilute aukščiau.

2.5. Žaidėjai, užimantys 1–10 vietas, gali kviesti bet kurį žaidėją, išskyrus žemesnėse pozicijose esančius žaidėjus, t. y., 10 numeris gali kviesti 1 numerį ir t. t., tačiau 5 numeris negali kviesti 6 ar 7.

2.6. Žaidėjai, kurie yra iškviesti arba yra ką nors išsikvietę žaisti yra pilkose pozicijose, laisvi žaidėjai – žaliose.

2.7. Naujai į PIRAMIDĖS turnyrą įstojęs žaidėjas (kol bus pasiektas 16 dalyvių skaičius) yra pastatomas į atitinkamą piramidės vietą vadovaujantis 2021 m. Teniso klubo „Senas parkas“ vasaros vienetų turnyro užimta vieta, kiti žaidėjai – į paskutinę vietą, nesvarbu kokio pajėgumo jie bebūtų. Organizatorius pasilieka teisę, išimtinais atvejais, atsižvelgiant į pasiekimus, įrašyti žaidėją į aukštesnę poziciją, bet ne aukščiau 10 vietos.

3. Turnyro mokesčiai

3.1. Turnyro organizatoriaus Sporto klubo „Eksperimentas“ nustatytas METINIS dalyvio mokestis – 15 Eur.

3.2  Mokestį galite sumokėti į SK „Eksperimentas“ a/s:LT397300010125926985. Mokėjimo paskirtyje nurodykite savo Vardą ir Pavardę.

 

4. Kvietimai

 

5.1. Jei PIRAMIDĖS turnyro dalyvis prisijungia prie savo paskyros, jis mato žaliose pozicijose tuos žaidėjus, kuriuos jis gali išsikviesti. Paspaudęs ant norimo žaidėjo vartotojas patenka į žaidėjo bylą („profile“). Pasirinkęs funkciją „KVIESTI ŽAIDĖJĄ“ patenka į kvietimo formos lauką. Kviečiantysis žaidėjas privalo užpildyti laukus: „Susitikimo vieta“ (kuriuose teniso kortuose siūloma žaisti) bei „Susitikimo laikas“ (siūlomas susitikimo laikas, data).

5.2. Išsiųsta forma patenka į kviečiamo bei kviečiančiojo žaidėjo bylos skiltį „Pakvietimai ir mačai“ bei automatiškai išsiunčiamas elektroninis laiškas apie vyksiantį žaidimą kviečiamam žaidėjui. Abu žaidėjai gali peržiūrėti šią informaciją ir žinoti kada ir su kuo bus žaidžiama. Iškviestas žaidėjas gali atmesti kvietimą ir už tai jam netaikomos jokios sankcijos.

5.3. Žaidimo laikas gali būti derinamas telefonu ar kitomis priemonėmis. Šiuo atveju sistemoje vis vien reikia užregistruoti kvietimą, o kviečiamasis jį turi patvirtinti, kad būtų galima suvesti galutinį susitikimo rezultatą. 

5. 4 dienų taisyklė

6.1. Dar kartą tą patį žaidėją galima kviesti žaisti ne anksčiau kaip po 4 dienų, t. y. jei JONAS išsikvietė PETRĄ ir pralaimėjo jam, tai JONAS PETRĄ vėl gali kviesti žaisti ne anksčiau kaip po 4 dienų.

6. Suderinto žaidimo taisyklė

7.1. Kai kviečiantysis ir kviečiamasis piramidės žaidėjai sutaria dėl susitikimo laiko, žaidimas laikomas suderintu. Jei vienas iš žaidėjų nebegali arba neatvyksta (vėlavimas ilgiau nei 15 min. laikomas neatvykimu) sužaisti suderinto žaidimo mačo, kitas žaidėjas pasirenka ar įvedamas rezultatas b/ž ( atvykusiojo naudai) ar žaidimas bus derinamas kitu, abiems žaidėjams tinkamu laiku.

7. Turnyro vykdymo vieta

8.1. Turnyro varžybiniai susitikimai gali būti žaidžiami visuose Šiaulių ar Radviliškio miestų grunto, dirbtinės žolės ar „hard“ dangos teniso kortuose. Abipusiu susitarimu galima žaisti ir kituose vietose ar kitų dangų kortuose.

8. Draugiškumo principas galiojantis piramidėje 

9.1. Sutarus mačą žaidėjai už aikštelę moka lygiomis dalimis.

9. Kvietėjo pareigos

10.1. Pasirūpinti naujais kamuoliukais mačui. Sutarus abiem žaidėjams galima žaisti mažai naudotais kamuoliukais.

10. Žaidimų rezultatų įvedimas, skaičiavimas

11.1. Žaidėjai pasibaigus mačui privalo įvesti žaidimo rezultatą (rezultatą įveda mačo laimėtojas). Jeigu žaidimą laimi iškvietęs žaidėjas, jis atsiduria nugalėto varžovo vietoje, o pralaimėjęs iš ankstesnės pozicijos nukrenta vienu numeriu žemyn, tuo pačiu viena pozicija nukrenta ir visi žemiau esantys žaidėjai. Jei kviečiantysis žaidėjas pralaimi, tuomet visi lieka savo pozicijose. Visi iškvietimai, kurie užregistruoti sistemoje prieš lentelės pasikeitimą, lieka galioti, nepaisant žaidėjų pozicijų pokyčio (pvz., kviečiantis žaidėjas nukrito į žemesnę eilutę ir jo iškviestasis žaidėjas yra per dvi eilutes virš jo). Mačas žaidžiamas iki 2 laimėtų setų. Kviečiantysis žaidėjas prieš prasidedant mačui pasako 3 seto žaidimo variantą – pilnas setas arba tie-break iki 10 taškų.

11. Žaidėjų pozicijos perskaičiavimas

12.1. Perskaičiavimas vyksta kiekvieno mėnesio pirmąją dieną automatiniu būdu. Žaidėjai, kurie per vieną mėnesį nesužaidė nei vienos partijos, yra perstumiami viena pozicija žemiau.

12.2. Kiekvienas PIRAMIDĖS žaidėjas privalo per vasaros sezoną sužaisti bent vienas varžybas (įskaitant iškvietimus). Kitu atveju jis bus išbrauktas iš PIRAMIDĖS.

12. PIRAMIDĖS finalinis turnyras

13.1. Du kartus metuose (žiemą ir vasarą) bus žaidžiami finaliniai turnyrai. Juose 8 pajėgiausi reitingo žaidėjai kovos dėl pagrindinio trofėjaus, 9-16 pozicijose esantys žaidėjai, dėl "iššūkio" tarurės.

13. PIRAMIDĖS turnyro organizatorius

14.1. Turnyrą organizuoja Sporto klubas „Eksperimentas“ .

14. Dėl pasiūlymų / pageidavimų ir kitos informacijos kreiptis

15.1. Pasiūlymai / pageidavimai el. paštu: skeksperimentas@gmail.com arba tel. 8 612 83281 Marius Buba.